Lewis Hamilton: karjääri maailmameister

Sisukord:

Lewis Hamilton on kuulus Briti vormel-1 võidusõitja. Nüüd tähistab ta Mercedese meeskonda, kellega piloot sõlmis lepingu 2013. aastal. Lewis pole abielus. Ajakirjanduses ilmusid sageli kuuldused Lewis Hamiltoni ja Rihanna romantilistest suhetest, kuid autojuht tõdes korduvalt, et oli kuulsat lauljat juba pikka aega tundnud ja nad olid lihtsalt sõbrad.

Karjääri algus

Lewis sündis 1985. aastal. 11-aastaselt hakkas ta nagu enamus Vormel 1 sõitjaid kardisõitu tegema. 2001. aastal võttis ta osa talvisest vormel Renault sarjast. Hamilton sõitis neli sõitu ja saavutas üldarvestuses 5. koha ilma ühegi medali võitmata.

Debüüt ja meistrivõistlused

2007. aastal võitis Hamilton oma esimesel võistlusel pronksi. Briti debüüt oli kõigist šokeeritud. Kuid see oli alles algus. Malaisia ​​suurvõistlusel sai teiseks Lewis Hamilton, seejärel võitis ta hõbeda Hispaanias Bahreinis ja Monacos. Vormel 1 kuues ja seitsmes etapp said piloodile "kulla". Esmakordselt astus Lewis kõrgeimale astmele Kanadas ja teist korda USA-s. Järgmisena võitis Hamilton Prantsusmaal ja Suurbritannias pronksi. Pärast seda oli ebaõnnestumine - 9. koht Euroopa Grand Prix võistlusel. Pärast ebaõnnestumist suutis Lewis Hamilton kohe võita - Ungari Grand Prix tõi piloodile karjääri kolmanda kulla.

Siis ei suutnud britt kolmel etapil korra võita, vaid korra võites teise koha. Jaapanis õnnestus taaskord võita Lewis Hamilton. Hiinas aset leidnud hooaja 16. Grand Prix oli sportlase jaoks katastroof. Piloot ei suutnud võistlust lõpetada ja keeruliselt võitles tiitli nimel. Hooaja viimasel võistlusel ühel pöördel seiskus Hamiltoni auto. Selle tulemusel tõusis ta seitsmendale kohale, mis ei lubanud tal debüüthooajal vormel 1 meistriks tulla.

Kuid britid ei pidanud meistrivõistlustele kaua ootama. Juba järgmisel hooajal suutis ta võita vormel 1. Pärast võitu Austraalias sai Lewis Malaisia ​​5. koha, Bahreinis oli ta 13.. Pärast seda suutis ta naasta poodiumile. 3., 2. ja 1. koha sai sõitja vastavalt Hispaanias, Türgis ja Monacos. Pärast Kanadas toimunud grand prix ajal kogunemist ja Prantsusmaal toimuvatel etappidel 10. kohta suutis Hamilton võita viiel järgneval võistlusel 4 poodiumit, millest 2 said kulla. Lewis sai oma viimase võidu meistrivõistluste hooajal Hiinas. 98 punkti lubas britil võita üldarvestuse.