kuulsused

Milana Dadaševa: vabamaadlus kui elustiil

Sisukord:

Artikkel räägib huvitavast inimesest spordimaailmas. Sport, mille Milano Dadašev valis, on vabamaadlus. Rahvus on Dagestan, kuid tüdruk elab Vene Föderatsiooni territooriumil. Ta on 2016. aastal Venemaa meister vabamaadluses. Vaatamata sellisele noorele eale on tüdruk rahvusvahelise klassi MC. Kõige mugavamalt tunneb ta end kategoorias kuni 48 kg.

Dadasheva Milan (vabamaadlus): elulugu

Dadasheva Milan Kamilkhanovna sündis 20. veebruaril 1995 Dagestani Vabariigis Izberbaši linnas. Sünnikoha kohta on muud teavet, kuid seda ei kinnitata. Hiljem kolis pere Makhachkalasse, kus algas tüdruku sportlaskarjäär.

Alates lapsepõlvest meeldis Milano võitluskunstidele, nii et ta alustas oma sportlaskarjääri koolis judoosakonna tundidega. Kui Dadaševa oli 15-aastane, see tähendab 2010. aastal, sai ta kutse linna meistrivõistlustele maadluses. Pärast turniiri võitmist mõistis tüdruk, et võitlus on talle lähemal, ja otsustas muuta maadluspüksteks. Nii et sellel spordialal süüdati uus täht - Milan Dadašev. Freestyle-maadlus sai tema jaoks areeni, kus tal oli mitu korda poodiumile ronida.

Valik võitluse kasuks

Tüdrukut treeniti legendaarse Vene treener Kasum Nasrudinovi juhendamisel Makhachkala laste- ja noorte spordikoolis. Pärast täiskasvanute spordile siirdumist hakkas Milano treenima koos Svetlana Grachevaga. See treener aitas noore sportlase annet paljastada.

Milana Dadaševa (vabamaadlus pole ainus, mida tüdruk elus teeb) suutis 21-aastaselt saada kaks kõrgharidust: rahvamajanduse ja kehalise kasvatuse alal.

Milan Dadaševa karjäär

Noore sportlase profikarjäär sai alguse 2012. aastal ja esimesed kordaminekud polnud kaua oodata. Juba veebruaris sai Milan Milano mainekal Klippan Lady Open turniiril teiseks. Sama aasta aprill sai uskumatult edukaks. Esiteks võitis Dadaševa Orenburgis toimunud turniiril pronksi ja pärast seda võitis Venemaa juunioride meistrivõistlused. Ja selle tulemusel - väljakutse riigi noortekoondisele.

Mai lõpus võttis Milan Türgi linnas Ankaras peetud juunioride meistrivõistlustel kuldmedali. Suve alguses sai sportlane Zagrebis toimuvatel noorte Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha. Järgmist edu pidime ootama 2013. aastani, mil mais sai Milan Dadašev (vabamaadlus maadluses kategoorias kuni 48 kg) Bulgaaria linnas Varnas peetud Sirakovi ja Ilievi nimelisel iga-aastasel noorteturniiril esimeseks.

Ja kuu aega tagasi tuli ta Permi turniiril Venemaa meistriks. Ka 2013. aasta mais ootas Dadaševi järjekordne edu - pronks Saksamaa Dormageni linnas toimuval võistlusel (Milano lohutusfinaalis alistas ta Venemaa rahvuskoondise kolleegi - Ekaterina Polištšuki).

Kuid 2013. aasta juulis nurjus Milano Euroopa noorte meistrivõistlused, mis peeti Makedoonias Skopjes. Sportlane sai seitsmenda koha, lõpetades võitluse juba teises ringis, pärast kaotust sakslannale Catherine Henkele. 2013. aasta lõppes sportlase jaoks kohutava vigastusega - ristisidemete rebendiga, mis soovitas üsna pikka taastumisjoont. Taastusravi protsess võttis umbes kaks ja pool kuud, pärast mida osales sportlane Minski turniiril, kuid auhindu ei võtnud. Milan sai oma järgmise auhinna juunioride maailmameistrivõistlustel, võites seal kolmanda koha, kaotades vaid Jaapani sportlasele Yu. Miaharale.

Edu ja auhinnad

2015. aasta saab andeka sportlase varale turvaliselt lisada. Suve alguses Istanbuli juunioride mandri meistrivõistlustel tuli Milan oma kaalukategoorias võitjaks. Augustis Brasiilia linnas Salvadoris toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel võitis Dadaševa taas pronksi.

Noore sportlase 2016. aasta algas täiskasvanute meistrivõistlustel Pariisis lõpliku kolmanda kohaga. Varakevadel saavutasid alla 23-aastaste sportlaste Euroopa meistrivõistlustel Milano kolmanda koha, kus dramaatilises võitluses pronksi üle sai ta juunioride seas Euroopa meistri üle Violetta Chiriku.

Suve alguses Venemaa täiskasvanute meistrivõistlustel ei jätnud Milan Dadašev, kelle jaoks vabamaadlusest sai elus prioriteet, lihtsalt jätnud konkurentidele võimaluse. Kõik neli kuulsat vastast olid abaluude peal - seda ei saanud sensatsiooniks nimetada, kuid paljud treenerid ja eksperdid olid nähtu üle üllatunud.

Siis sai selgeks, et Milano on Brasiilia olümpiamängude reisi peamine pretendent, et esindada Venemaa maadlejate võistkonda kaalukategoorias kuni 48 kg. Dadaševa lülitati Venemaa olümpiakoondise taotlusesse ametlikult 2016. aasta juulis. Sportlase enda sõnul oli see tema lapsepõlveunistus ja ta on väga rõõmus, et saavutas oma eesmärgi.

2016. aasta olümpiamängude tulemused: Milan Dadašev (vabamaadlus)

Rio de Janeiro, mainekas olümpiaturniir - tundus, et kõik, mida sportlane oma elus pürgida püüdis, sai täidetud. See jäi vaid Venemaa meeskonnale medali võitmiseks, kuid kahjuks ei saanud seda teha. Muidugi algas kõik imeliselt - kvalifikatsioonis võitis Dadaševa Korea sportlase Kim Jooni. Kuid juba 1/8-finaalis alistas ta Bulgaaria meeskonda esindanud Jelitsa Yankova.