kuulsused

Suusataja Nortug Petter: elulugu, saavutused ja huvitavad faktid

Sisukord:

Anonim

Nortug Petter on kuulus Norra suusataja. Tal on palju auhindu ja plaate. Ta tuli 13 korda maailmameistriks, kaks korda võitis olümpiamängud. Maailmameistrivõistlustel tuli temast absoluutne meister, kui ta on suutnud võita kõigil kuuel alal. Olles ühtlasi kahel korral maailmameistrivõistluste võitja, sai ta suuskade kuninga mitteametliku tiitli. Kaks korda tunnistati Norra parimaks sportlaseks. Vastased teavad teda ainulaadse võime tõttu finišijoonel kiirendada, saades võidu võimsa jobu abil. Eriti õnnestub see, rääkides rula stiilis.

Suusataja elulugu

Image

Nortug Petter sündis 1986. aastal. Ta sündis Norra linnas Musvikis Nur-Trendelagi provintsis. Ta alustas oma profispordi karjääri mandrivõistlustel osalemisega. Eelkõige saavutas ta teatud edu Skandinaavia võistlustel, tehes seitse korda teed poodiumile. Tema jaoks olid edukaimad jälitussõidud ja stardid 15-kilomeetristel distantsidel.

Maailmameistrivõistlustel tegi suusataja Nortug Petter debüüdi hooajal 2005/06. Debüüdi tegi ta Drammenis peetud sprindis. Nortug Petter jõudis 35. finišisse. Samal ajal jätkas ta samal ajal osalemist Skandinaavia võistlustel. Hooaja lõpus teatati ametlikult, et ta saab koha rahvuskoondises.

Samal ajal saavutas Nortug oma esimesel hooajal maailmameistrivõistlustel esimese võidu. 8. märtsil 2006 lõpetas ta esmalt skiathloni Rootsi Falunis. Selja taha jätsid ta kaks sakslast - Tobias Angerer ja Axel Taykhman.

Selle hooaja finaalsõidus saavutas Northug Petter teise koha. Samal skiatlonil jäi ta võidust ilma, kaotades finišis rootslasele Matthias Fredrikssonile vähem kui nelja sekundiga. Üldarvestuses lõpetas ta oma esimese hooaja maailmameistrivõistlustel 15. kohal.

Tuleviku täht

Image

Tuleviku täht - see on täpselt see, mida paljud ajakirjanikud kutsusid Northugiks oma sportlaskarjääri alguses, ja nad ei vedanud. Mitmed suusavarustuse tootjad võitlesid temaga lepingu sõlmimise eest korraga. Võidu selles vastasseisus võitis Fisher. Sel ajal oli Nortug veel juunior, kuid sellegipoolest sisaldas tema leping tariifimäära. Varem ei olnud seda noore sportlase jaoks kunagi tehtud. Tariif korrutati 5-ga, eeldusel, et Nortug võtab Norra meeskonna 2007. aasta lõpuks maailma eliiti tagasi.

2006. aastal toimusid taliolümpiamängud Itaalia Torinos, kuid Nortug ei pääsenud rahvuskoondisesse. Skandinaavlased võitsid 3 hõbemedalit ja ühe pronksi. Sellist etendust peeti läbikukkumiseks. Siis olid paljud, nagu Nortug ise, hämmeldunud, miks teda olümpiale ei viidud.

Esimene suurem edu tuli talle maailmameistrivõistlustel, mis toimusid 2007. aastal Jaapani Sapporos. Esikoha võitis Nortug. Ja kaks aastat hiljem võitis ta Tšehhi Liberecis individuaalse võistluse maailmameistrivõistluste esimese kuldmedali. Esmalt jälitati norralast, olles läbinud klassikalise stiiliga 15 kilomeetrit ja seejärel sama palju uisutamist. Selle võistluse hiilgavat võitu tunnistati Petter Northugi parimaks finišiks.

Kuninglik aasta

Image

2010 oli Northugi jaoks tõeliselt täheline aasta. Hooaja lõpus tuli temast esimest korda karjääri jooksul maailmameistrivõistluste võitja. 9 korda jõudis Nortug esimesena finišisse, veel 6 korda oli teine ​​ja võitis korra kolmanda koha. Ainult tšehh Lukasz Bauer, kes sai üldarvestuses teiseks, suutis talle peale suruda heitluse välimuse. Kuid tegelikult võitlust ei toimunud, sest Northugi eelis oli 600 punkti.

Samal aastal esines norralane võidukalt Kanadas Vancouveri olümpiamängudel. Kuigi alguses läks kõik valesti. 15-kilomeetrisel vabastiilis distantsil tuli Nortug 41. kohale ja jälitussõidus läks ta liidrite rühmas, kuni jäi viimasel tõusul maha, võttes vaid 11. koha.

Massaaži stardis finišis 50 kilomeetri kõrgusel suutis ta aga esimese kümnenda kümnendiku võrra ette võtta sakslase Axel Taykhmani, saades esimese kuldse olümpiamedali.

Teatejooksus põgenes Nortug viimasel etapil, läbides distantsi neljandast kohast. Tal õnnestus liidrid alistada, kuid selleks ajaks murdus rootslane Marcus Hölner jälitajate juurest ära, nii et norralased võitsid hõbeda.

Viimases sprindivõistluses võitles Nortug kahe venelase Nikita Kryukovi ja Aleksander Panžinskiga, kaotades neile ja võites pronksi.

Viimases võistkondlikus sprindis võitis Nortug Eystein Petterseniga koos veel ühe olümpiakulla. Norra koondise jaoks oli see triumfaalne olümpiaad, kus nad said murdmaasuusatamise üldarvestuses esikoha.

Teise maailmakarika triumf

Image

2010/11 maailmameistrivõistlustel kaotas Nortug võidu šveitslasele Dario Kölnile, saades teise koha. Hooajal 2011/12 oli ta kolmas, lubades Colonyl kuldse duubli teha. Ainult hooajal 2012/13 saavutas planeet tugevaima suusataja tiitli.

Üldarvestuses edestas teda šveitslane Dario Köln, kes seekord osutus kolmandaks, ja venelane Aleksander Legkov, kes lõpetas teisel kohal. Tema viimane eelis oli lähimast jälitajast peaaegu 200 punkti.

Teine olümpiavõit

Image

Tema karjääri teised olümpiamängud olid aga edutud. Alustuseks jäi ta 15-kilomeetrise võistluse vahele klassikalises stiilis. Siis skiathlon ebaõnnestus, saades alles 17. koha.

Massaaži stardist 50 kilomeetri jooksus tuli ta 18 positsioonile. Olümpiamedalile kõige lähemal oli Nortug teatejooksus. Viimasel etapil põgenes ta uuesti. Kuid seekord ei suutnud ta kõrvaldada mahajäämust, mille kaasmaalased võistluse alguses lõid. Nortug tõi Norra meeskonnale neljanda koha, jäädes prantslast Ivan Buatest peaaegu 40 sekundit maha.

Vabastiilis sprindivõistlusel kaotas Nortug ootamatult poolfinaalis ning olümpia viimasel päeval, paarituna Ola Vigen Hattestadiga, sai meeste võistkondlikus sprindis alles neljas koht. Selle tulemusel ei õnnestunud tal küll ühtegi medalit võita, kuid see ei takistanud tema meeskonda võita üldist murdmaasuusatamise võistlust.