kuulsused

Kõige tituleeritum rallisõitja Sebastian Loeb

Sisukord:

Anonim

Sebastian Loeb - kuulsaim Prantsusmaa ralli võitja, kellest sai üheksakordne maailmameister ja WRC jaoks tohutu hulga punktide ja autasude omanik. Sellest juhist, teede kuningast, räägime teile lähemalt selles väljaandes.

Image

Lühike teave ratturi elust

See võluv rallisõitja sündis 1974. aasta veebruari lõpus Agnos, Alsace'is (Prantsusmaa). Lapsest saati meeldis talle võimlemine, mehaanika ja elektroonika. Hiljem kasvas tema hobist erialane tegevus: Loebist sai kvalifitseeritud autoelektrik. Hiljem hakkas ta meelitama kauneid sportautosid ja võistlusi, mis viis ta hiljem rallini.

Treening ja esimesed sammud rallisõitja karjääris

Nagu hiljem selgus, otsustas Sebastian Loeb oma kirge autovõidusõidu vastu teadmistega tugevdada. Selleks saatsid vanemad ta õppima Citroeni professionaalsesse rallikooli, mille ta lõpetas kiitusega. See samm oli tulevase meistri jaoks väga oluline.

Järgmine etapp oli noormehe esimene esinemine 1998. aastal rahvusvahelisel areenil. Traditsioonide kohaselt otsustas Sebastian valida esimeseks autoks Citroën Saxo.

Image

Samal ajal oli tema mentoriks juba tuntud võistlusautode juht ja ralli navigaator - Guy “Grizzly” Freklen. Noormehe enda üllatuseks näitas tema esimene sõit suurepäraseid tulemusi, mis võimaldas tal karjääriredelil veelgi kõrgemale tõusta. Ja nii saigi alguse tema sport Sebastian Loeb. Kuigi elulugu ei paljasta sportlase lapsepõlve ja nooruse üksikasju, kirjeldab see üksikasjalikult karjääri algust ja hetkeseisu.

Võidusõit ja sellega seotud kordaminekud

1999. aasta alguses kutsuti Sebastian uuesti iga-aastasele rallile, kus ta osales WRC kolmel etapil. Seekord oli paljutõotav sportlane lähemal kui kunagi varem võidule ja ülemaailmsele tunnustusele. Ja täpselt kolm aastat hiljem õnnestus tal lõpuks juunioride seas võita esimene autoralli maailmameister. Sellest hetkest alates hakkasid nad tõsiselt rääkima autoralli võidusõidust kui tulevasest meistrist.

2002. aasta ralliks otsustas Sebastian Loeb (tema fotot saab näha allpool) valmistuda 100% -liselt. Selleks treenis ta palju ja töötas välja ka oma reisistrateegia. Selle tulemusel polnud tema pingutused asjatud, sest esimesel võistlusel Monte Carlos suutis ta võita teise koha. Hooaja lõpus sai sportlane üldarvestuses kümnenda koha.

Image

Esimene kaotus ja võistlustunne

2003. aastal seisis Sebastian silmitsi ühe tõsiseima konkurendiga - norra võistlusautosõitja Peter Solbergiga, kelle ta siiski kaotas teise hooaja viimasel etapil. Vaatamata lüüasaamisele õnnestus ratturil saada esimeseks Austraalia rallil, mis süttib Saksamaal, Monte Carlos, San Remos ning Küprose, Kataloonia ja Suurbritannia marsruutidel.

Aastaajad 2004-2006

2004 oli Sebastiani jaoks otsustav ja võidukas aasta. Järgmise iga-aastase ralli jooksul õnnestus tal tulla maailmameistriks. Täpselt aasta hiljem võitis Sebastian Loeb uuesti ja tugevdas oma meistritiitlit veel ühe maailmaauhinnaga. 2006, vastupidi, polnud mehele edukas, kuid tõi uusi auhindu.

Nii sai sportlane uuel hooajal omamoodi autasu, mis oli seotud tema isikliku rekordiga. Fakt on see, et maailmameistrivõistlustel osalemise ajal ei saavutanud ta kordagi teist kohta madalamat kohta. Näiteks Rootsis ja Monte Carlos toimunud ralli ajal ei õnnestunud noorel ratturil soomlase Markus Gronholmi ümber sõita ja ta saavutas auväärse teise koha. Osalemine teistes meistrivõistluste sarjades juhuslikuks muutis ta aga liidriks.

Siis järgnesid Akropolise ja Soome ralli ning jällegi teine ​​koht, võit rajal Saksamaal, tingimusteta võit Jaapanis ja Küprosel. Võib-olla oleks selline “kiik” kauem kestnud, kui Sebastian Loeb poleks vigastada saanud.

See juhtum leidis aset Alpides, kus meister läks maastikurattasõidule. Hooletuse tõttu kukkus ta edutult ja murdis käe. Selle tulemusel möödusid maailmameistrivõistluste neli viimast etappi temata.

Image

Aastaajad 2007–2010

Järgmised kolm aastat järjest, alates 2007. aastast, tuli Loeb taas maailma ralli meistriks. Pealegi anti võit talle 2009. aastal suurte pingutustega, sest tema vastaseks sai rahutu soomlane Mikko Hirvonen. Huvitaval kombel otsustas kõik punktide arvutamise teel. Kohtunikekogu hinnangul oli Sebastian vastast vaid ühe punkti võrra ees.

2010. aastal WRS-rallil saavutas Sebastian Loeb vaieldamatu võidu ja tuli graafikust eespool meistriks. Tema sõnul aitas tal selliste tulemuste saavutamiseni põliselaniku Agno positiivne aura ning sugulaste ja sõprade toetus.

Image

Esimesed kuulujutud karjääri lõpetamise kohta

Vaatamata mitmetele spordivõitudele hakkas Sebastian tõsisemalt mõtlema oma karjääri lõpetamisele. Ta rääkis sellest esimest korda 2010. aasta septembris. Sel ajal võtsid sportlase fännid ja fännid seda, mida öeldi, omamoodi naljana. Ralist kinnitas oma kavatsust siiski 2011. aasta alguses. Veidi hiljem saab ta oma plaani ellu viia ja tõsiselt pereelu seadmega tegeleda.

Vahetult pärast kuulujutte, et Sebastian Loeb lahkub rallilt, “segasid” Citroeni esindajad. Nende sõnul pole siiani sportlase lahkumisest mingit küsimust, kuna nende lepingut temaga pikendati hiljuti. Sebastian ise räägib veidi hiljem lahkumisest, kuid sellest räägime allpool.

See ebaõnnestunud 2011

Järgmine 2011. aasta algas sportlase jaoks täiesti edutult. Järgmise maailmameistrivõistluste esimesel etapil ei suutnud ta esikohta võtta. Vastupidi, nii endale kui teistele ootamatult libises ta kuuendale kohale. Aja jooksul, jõudu kogunud, lõpetas Sebastian siiski, kuid juba teise koha. Tema sõnul takistasid karistusminutid tal esikohta võtmast, mille ta pääses enda rumalusest ja peaaegu finišis.

Järgmistel võistlustel võitis Loeb eranditult auhindu. Individuaalsel võistlusel suutis ta koguni koguni 171 punkti. Sama aasta augustis alanud ralli ajal tõusis Sebastiani meeskond siiski esikohale.

Image

Kaotuse põhjuseks oli ratta rike, mis tekkis jälle vahetult enne võitu. Huvitav on see, et eelviimasel etapil ootas autojuhtide meeskond meeldiva üllatuse preemia näol veel ühe rekordi eest. Nagu selgus, võttis Loebi meeskond esimest korda WRC ajaloos esikoha tema võidetud eri etappide arvul. "Ja neid pidi minema koguni 803, " ütleb Sebastian.

Ralli osaline aruanne

2012 oli Loebi jaoks edukam aasta, kuna see algas järjekordse võiduga Monte Carlo hipodroomil. Samal perioodil otsustas võistlussõitja lõpuks kõik lahkumisega seotud “ja” punktid puntida. Ta teavitas ajakirjanikke oma otsusest suurel pressikonverentsil, mis toimus vahetult pärast Pariisi rahvusvahelist autonäitust.

Sõnum oli selle tegevuse osaline peatamine. Samuti teatas ta, et kavatseb ka edaspidi võistlustel osaleda, kuid eranditult individuaalsetel võistlustel (ja see on umbes 2-3 etappi).

Lisaks rääkis Citroeni peapiloot ja navigaator oma edasisest osalemisest World Touring Car Championship võistlussarjas. Ta jagas üksikasju uue mängusimulaatori kohta, mis on loodud spetsiaalselt autovõistluste fännidele ja sportlase loovusele. Sel juhul pidas ta silmas Itaalia ettevõtte Miltstone välja töötatud “Sebastian Loeb Rally Evo” (Sebastian Loeb Rally Evo).