kuulsused

Ksenia Stolbova: olümpiavõitja iluuisutamises

Sisukord:

Ksenia Stolbova on paaris iluuisutamises üks säravamaid sportlasi. Musta silmaga miniatuursel brünettil on terav plahvatusohtlikkus ja tõeline meistertegelane, mis võimaldab tal püsida viimase viie aasta jooksul koos Fedor Klimoviga reitingu tipus.

Reisi algus

Ksenia Stolbova sündis Peterburis 1992. aastal. Iluuisutamist alustas ta 6-aastaselt ja esimestel aastatel üritasid treenerid teda üksluiseks muuta. Kuid 14. eluaastaks otsustas naine end ümber õppida ja proovida kätt paarisluisutamises.

Ksenia Stolbova esimene partner oli ukrainlane Arthur Minchuk, kellega nad saavutasid juunioride võistlustel teatava edu. 2009. aastal pani ta treener Ljudmila Velikova paariks Fedor Klimoviga, kes sõidab temaga tänapäevani.

Poisid ei suutnud juunioride tasemel tõsiseid trofeeid võita, olles alati suurematel turniiridel teine ​​või kolmas. Kuid nad lülitusid valutult täiskasvanute iluuisutamisele, esimesel hooajal võitsid nad Venemaa meistrivõistlustel hõbemedalid.

Kuna riigi kaks tugevaimat paari sellel turniiril ei osalenud, läksid Ksenia Stolbova ja tema elukaaslane Euroopa meistrivõistlustele ainult asendajatena, kuid paar Kavaguchi-Smirnov loobus turniirilt ja eilne juunior sai oma võimaluse. Nad kasutasid neid ära ja võtsid mandri meistrivõistluste pronksmedalid.

Olümpiavõitja

2014. aastaks õnnestus Ksenia Stolboval partner kaasa tõmmata ning nad teenisid riigi teise paari tiitli, võites pileti Sotši olümpiamängudele. Siin mängisid nad meeskonnaturniiril ja andsid oma suure panuse rahvusmeeskonna lõplikku võitu. Nii on kahe aasta jooksul Peterburi põliselanik läinud tundmatust debütandist olümpiavõitjaks. Ksenia Stolbova fotod vilksatasid juhtivate spordiväljaannete kaantel.

Mõni päev hiljem kinnitasid poisid oma edu, võites spordipaaride seas individuaalsel meistrivõistlustel hõbeda, kaotades vaid Tatjana Volosozharile ja Maxim Trankovile.

Pärast riigi esimese paari amatöörkarjääris pausi pidamist sai Ksenia Stolbova koos Fedor Klimoviga võimaluse iluuisutamises maailma domineerida. Järgnevatel hooaegadel kiusasid poisse aga pidevad tagasilöögid. Vormi tippajal sai Fedor Klimov kahetsusväärse vigastuse, mis keelas ta neli kuud.

Enne uisutajate jääle naasmist edestas jalavigastus Ksenia Stolbovat. Süsteemi naastes hakkas ta kangekaelselt valmistuma Pyeongchangi olümpiamängudeks. Teel põhiturniirile tõusis ta koos elukaaslasega Moskvas Euroopa meistrivõistluste hõbemedalistiks.

ROK-i otsusega peatati tütarlaps olümpiamängudel osalemisest. Ksenia ja Fedor on juba teatanud, et 2018. aasta maailmameistrivõistlused on nende viimane turniir.