kuulsused

Vene raskuste tõstja Konovalova Julia Vladimirovna: elulugu, saavutused ja huvitavad faktid

Sisukord:

Anonim

Julia Konovalova on kuulus kodumaine tõstja. Tal on rahvusvahelise klassi spordimeistri tiitel. Ta esindab pidevalt kategoorias üle 75 kilogrammi. Juunioride maailmameistrivõistluste võitja, kaks korda täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalid.

Sportlase elulugu

Image

Julia Konovalova sündis Krasnodari territooriumi põhjaosas Kuštševskaja külas. Ta sündis 1990. aastal.

12-aastaselt saatsid ta vanemad ta raskuste sektsiooni. Pärast seda sai Konovalova Juliast hoopis teine ​​inimene, tema elus võttis esikoha sport.

Juba sel ajal hakkas ta näitama kõrgeid tulemusi. Kell 16 kolis naine äärelinna. Podolskis alustas ta treenimist Venemaa austatud treeneri Vladimir Safronovi juures. Tema juhtimisel saavutas naine kõik oma suuremad spordiedu.

Sportlaste haridus

Image

2007. aastal sai Julia Konovalova Podolski sotsiaalspordi instituudi tudengiks. Siis tulid talle esimesed edu rahvusvahelisel tasandil.

Itaalias tõstmise Euroopa meistrivõistlustel, kus osalesid alla 17-aastased tüdrukud ja poisid, võitis ta hõbeda.

2010. aastal tuli Julia Konovalovale järjekordne edu kaalu tõstmise maailmameistrivõistlustel. Rääkinud sportlased ei jõudnud 20. eluaastani. Meistrivõistlused peeti Bulgaarias, meie artikli kangelanna suutis esimese koha saada.

Euroopa meistrivõistlused juunioride seas

Image

Ainult aasta pärast võitis ta noorte seas Euroopa meistrivõistlustel kulla. Seekord Rumeenias mitte vanemate kui 23-aastaste seas tõstis ta taas kõige suuremat kaalu.

Nagu mandri meistrivõistlustel sageli juhtub, pidi venelanna võistlema kaasmaalastega ja muidugi ka ise.

Juba noorte startides astus Konovalova üle 75-kilogrammiste kaalukategooriasse. On tähelepanuväärne, et tema peamine rivaal nendel startidel, Julia Kachaeva Põhja-Osseetiast, osutus sama kaaluga. Mõlemad kaalude sportlased näitasid samu tulemusi - 96 kilogrammi ja 200 grammi.

Esimene harjutus on jobu. Konovalova võttis kohe kaalus 130 kilogrammi, tema rivaal Kachaeva suutis tõsta vaid 110. Ukrainlane Tatjana Varlamova ronis kolmandale vahepalale. Vaatamata sellele, et ta ise kaalus venelastest oluliselt rohkem - koguni 136 kilogrammi -, suutis ta haarata vaid 108.

Teine harjutus on tõuge. Varlamova ei suuda jällegi endaga võrreldavat raskust tõsta. Tema tulemus on vaid 132 kilogrammi. Venelased tõstavad vardaid, mis on nende parameetritest peaaegu kaks korda kõrgemad. See kehtib eriti Konovalova kohta, kes alistas 160 kilogrammi. Kachaeva kasvatas 140.

Selle tulemusel tuli Konovalova kahe harjutuse kokkuvõttes Euroopa meistriks. Tema kogutulemus on 290 kilogrammi. Teisel kohal on teine ​​venelanna Kachaeva (250 kilogrammi), pronksiauhind läheb ukrainlasele Tatjana Varlamovale (240 kilogrammi).

Täiskasvanute võistlustel

Image

Esmakordselt osales Julia Konovalova täiskasvanute rahvusvahelisel turniiril 2012. aastal. Rahvuskoondise koosseisus saabus ta Antalyasse Euroopa meistrivõistlustele. Konovalova Julia Vladimirovna esines mainekaimas kategoorias - üle 75 kilogrammi. Muide, ka sportlase enda kaal on umbes 95 kilogrammi.

Iroonilisel kombel osutus kaasmaalane Tatjana Kashirina tema peamiseks rivaaliks. Peaaegu samas vanuses Dünamo spordiseltsi õpilase Konovalovaga (ta on aasta noorem), kehakaaluga 102 kilogrammi.

Tolmuõppuse ajal kihlus nende võitlusse Aserbaidžaani esindaja, Aserbaidžaani ja Ukraina topeltkodakondsusega 34-aastane Yulia Dovgal. Tõmbluses tõstis ta 123 kilogrammi, Konovalova alistus kaalus vaid 122 kilogrammi ja Kashirina tungis kohe liidrite sekka. Lisaks oli tema eelis väga käegakatsutav - ta tõstis kohe 145 kilogrammi.

Teises harjutuses, jobu, Konovalova kõndis Dovgali ümber (153 kilogrammi versus 150), Kashirina oli jällegi kaugel ees tulemusega 183 kilogrammi. Selle tulemusel on Tatjanal kuld, meie artikli kangelanna on hõbemedalist ja Aserbaidžaani esindaja pronks.

Väärib märkimist, et see turniir oli Venemaa tõstjatele väga edukas. Nad võitsid võistkondlikul üritusel esikoha, võites 14 kuld-, 8 hõbe- ja 12 pronksmedalit. Aserbaidžaani koondise üldarvestuses teine ​​koht, kolmas - Türgi koondis.

Pärast seda läks Konovalova ka Euroopa noorte meistrivõistlustele Rumeenias, kus ta tähistas oma võitu.

Teine Euroopa meistrivõistlus

Image

Yulia Konovalova, kelle elulugu on tihedalt seotud spordiga, läks 2014. aastal oma teisele Euroopa meistrivõistlustele. See oli võistlus Iisraelis, mis tõi taas kokku selle spordiala tugevaimad esindajad mandril.

Konovalova esines oma krooni kaalukategoorias - üle 75 kilogrammi. Ta pidi jälle võistlema Kashirinaga. Sel korral liitus medalivõitlusega Rumeenia tõstja Andrea Aanei.

Kontaveidis tõstis Konovalova 115 kilogrammi, Aanei - 111 ja Kashirina läks vahega 143 kilogrammi.

Konovalovale järgnenud tõukes kuulasid tulemust 150 kilogrammi, kuid Kashirina kasvatas ikkagi 30 kilogrammi rohkem. Selle tulemusel on meie artikli kangelannal jälle Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

Võistkondlikul üritusel said esimesteks venelased. Kokku oli nende notsu pangas 38 auhinda. Neist 17 on kulda, 13 hõbedat ja 8 pronksi. Teine võistkondlik koht Bulgaaria rahvusmeeskonnas, kolmandas Valgevene kaalusõitja.

Need võistlused toimusid Tel Avivis. Mehed võistlesid 8 ja naised 7 kaalukategoorias.

Konovalova saavutused

Image

Oma karjääri jooksul suutis Julia Konovalova palju saavutada. Ta võitis auhindu nii kodumaisel kui ka rahvusvahelisel spordiareenil. Lisaks on tal pärast kontinentaalmeistrivõistlustel saavutatud edu rahvusvahelise klassi spordimeistri tiitel.

2014. aastal võitis ta Venemaa tõstmise meistrivõistlused. Enne seda kuulas teda pjedestaali teine ​​samm kolm korda. 2012. aastal võitis ta Venemaa Tõstmise Karika.

Tal on ka juunioride seas riigi meistrivõistluste kolm kuldmedalit, võit spordi- ja kergejõustikumängudel tõstmises nii tüdrukute kui poiste seas.