kuulsused

Valgevene sportlane Yulia Nesterenko: elulugu, saavutused ja huvitavad faktid

Sisukord:

Kuulus Valgevene kergejõustiklane Yulia Nesterenko (kergejõustik - tema kutsumus) sündis 15. juunil 1979. Üks tema peamisi saavutusi oli võit Ateenas peetud 2004. aasta olümpiamängudel. Võistlusel 100 meetri kaugusele tuli Julia esimesena ja sai vääriliselt kuldmedali.

Julia Nesterenko: elulugu, lapsepõlv

Sportlase kodumaa asub Valgevene edelaosas asuvas Bresti linnas. Neiupõlvenimi on Bartsevitš. Veel kooliajal eristas Juliat teistest kõrge esinemine jooksmise osas. Physiruk Sergei Salyamanovitš juhtis talle kohe tähelepanu. Juba seitsmendas klassis näitas Julia spordimeistri kandidaadi programmi väärilisi tulemusi. Edukalt anti talle lisaks jooksmisele ka kõrgushüpped ja ujumine. Igal koolivõistlusel tahtsid kõik temaga meeskonnas olla, kuna olid kindlad, et ta toob neile kindlasti võidu.

SDUSHOR ja RUOR

Oma silmapaistvate võimete paremaks paljastamiseks viidi Yulia Nesterenko üle spetsialiseerunud spordikooli SDUSHOR. Pärast seda sai tüdruk kutse registreeruda Minski kooli, kus nad valmistavad ette reservi tulevasi olümpiasportlasi - RUORi.

1992. aastal tuli perele ootamatult kõigi jaoks õnnetus - Julia isa suri. Ema täielikul toel jäid kaks last. Seetõttu, nagu Julia hiljem selgitab, läks ta RUORi. Tüdruk uskus, et see võib tema ema elu palju lihtsamaks muuta.

RUOR-is tuvastas Victoria Semenovna Bozhedarova kohe Julia heptathlonil, kuid tal polnud siin suurt edu, ehkki ta asus kõigisse ülesannetesse erilise hoolsuse ja raske tööga. Kuid sportlane on kindel, et selline mitmekesine treenimine tegi talle suurepärase teenistuse ja võimaldas tal vaimu karastada, mis aitab hiljem tal enesekindlalt võidule minna.

Noorukieas

Pärast olümpiakoolituse lõpetamist otsustas Julia kodumaale naasta. See reis sai tema jaoks saatuslikuks. Rongis kohtus ta noormehega, kes jagas oma kirge spordi vastu. Pärast koju naasmist astus tulevane meister Bresti ülikooli kehakultuuriteaduskonda.

Mees, keda ta rongis kohtas, Dmitri, ei suutnud unustada tüdrukut, kes talle kohe muljet avaldas. Seetõttu otsustas ta esimest kohtingut mitte edasi lükata ja kutsus teda peagi kalale minema. Pärast seda, kui ta kutsus ta oma treener Viktor Jaroševitšiga kohtuma.

Kogu aeg, kuni Julia lõpetas Bresti ülikooli, oli Dmitri läheduses. Hiljem tunnistas ta, et armus Juliasse nende esimese kohtumise ajal rongis.

Möödus mõni aeg ja armunud paar otsustas, et on aeg ametlikult perekonnaks registreeruda. Pulmad mängiti 6. septembril 2002. Kaks aastat hiljem tunnistas Julia, et tal on soov jätta kõik, mida ta nii kaua on käinud, ja jätta sport. Ta tahtis kogu oma elu pühendada lähedastele, luua perekonna kamin ja leida silmapaistev, tavaline elukutse.

Kuid sportlane muutis aja jooksul meelt, ta tundis kahetsust kulutatud aastate ja suurte pingutuste pärast treenimisel. Julia võttis julguse kokku ja otsustas tulla oma treeneri - Viktor Grigorjevitš Jaroševitši juurde. Ta palus koormust suurendada, kuna ta tundis endas endas jõudu ja võimet teha rohkem ja paremini.

Viktor Yaroshevich ei unustanud kunagi, et tema palatites on naised, ja seetõttu peavad nad pärast sportlaste lahkumist hoolitsema oma perekonna eest ja kasvatama oma lapsi. Kuid Julia polnud alatu, ta nõudis olulisteks võistlusteks valmistumiseks uute meetodite kasutamist. Pärast pikki vaidlusi läks Victor Grigorjevitš kohtuma noore ambitsioonika sportlasega ja andis talle võimaluse treenida eelistatud vahemaadel - 100 ja 200 meetrit. Enne 2004. aasta maailmameistrivõistlustel osalemist alustas Julia eraldi treenimist Budapesti sisespordihoonetes.

Julia Nesterenko saavutused

Maailmameistrivõistlustel sai ta vaatamata tugevale palavikule ja külmale 60 meetri distantsil pronksi suurepärase tulemusega 7, 13 sekundit. Ainult kogenud meistrid - Gail Divers ja Kim Guevar suutsid teda väikese marginaaliga edestada. See võit mõjutas hästi Julia edasist arengut, ta suutis lõpuks endasse uskuda.

Nesterenko Julia Viktorovna hakkas üha rohkem saavutusi ja auhindu saama. Pärast edu maailmameistrivõistlustel püstitas Julia Valgevene rekordi 100 meetri jooksus. See toimus Kreekas. Rekordiaeg oli 11, 02 sekundit. Pärast seda võitis ta Suurbritannia linnas Gatesheadis, kus peeti Super Grand Prix. Vaatamata tugevale vastutuulele näitas ta suurepärast tulemust - 11, 32 sekundit. Seejärel ületas ta taas võiduga IAAF-i Kuldliiga etapi, mis toimus Roomas. Ja napilt kuu enne olümpiat võitis Julia taas Kreekas (11, 06 sekundit).

Võit olümpiamängudel

Julia võitu uskusid ainult kõige lähedasemad inimesed, sest teistel osalejatel oli sellistel võistlustel suur kogemus. Valgevene sportlase kohta polnud seda siis isegi eriti teada. Ehkki võidud tõstsid ta maailma edetabelis neljandale kohale, näis, et ta ei suuda ületada Ivet Lalovat, Marion Jonesit, Catherine Tanu. Kuid sel aastal sattusid paljud tippsportlased dopinguskandaalidesse ega suutnud võistlustel osaleda.

Isegi esimesel võistlusel šokeeris Julia kõiki oma tulemusega - 10, 94 sekundit (edestades kergejõustikujooksu legendi Marilyn Otti 0, 2 sekundi võrra). Veerandfinaalis jõudis Julia sama suure eduga finišisse (10, 99 sekundit). Poolfinaalis püstitas ta uue riikliku rekordi, läbides distantsi 10, 92 sekundiga (edestades Jamaika sportlast Veronica Campbelli).

Finaalis ei alustanud Julia sellise eduga nagu tema konkurendid - Williams, Lalovaya ja Campbell. Kuid enne finišit pingutas ta kõvasti ja ületas kõik kolm, saavutades tulemuse 10, 93 sekundiga.

Õnnetused selles olukorras ei saa olla kindlad. Neli korda suutis Julia tõestada oma võiduõigust, ületades iga kord 11-sekundilise verstaposti.

Julia sõnul ei tundnud ta enne finaali absoluutselt muret põnevuse pärast ning viimaste trennide asemel läks ta puhkama ega raiska oma energiat, nagu ameeriklased tegid.

Saavutused pärast olümpiat

Olümpiamängude lõppedes ei lakanud meie artikli kangelanna sugugi meeldimast kaasmaalastele kuulsatel sporditurniiridel võidukäiku.

2005. aastal saavutas 4x100 meetri teatejooksus osalev Julia Nesterenko Soomes peetud maailmameistrivõistlustel kolmanda koha.

2012. aastal sai sportlane tõsise jalavigastuse, mistõttu ta ei saanud Londoni olümpiamängudest osa võtta.

Nüüd on Julia Valgevene rahvusmeeskonna liige. Ta ei kavatse spordiga lahku minna ja 2016. aastal kavatseb ta järgmisel aastal Rio olümpiamängudel oma riigist rääkida.

Isiklik elu

Julia Nesterenko ei soovinud kunagi oma isiklikust elust rääkida. Ajakirjanikud teavad ainult seda, et abielus Dmitri Nesterenkoga (kes on samaaegselt ka tema treener) elab ta väga õnnelikult.

Samuti ei varjanud Julia kunagi oma ema sügavat tänu. Igas olukorras toetas ta alati oma tütart ega lakanud temasse uskumast, isegi kui silmapaistev sportlane ise kaotas usu oma tugevusse.

Nesterenko tegeleb aktiivselt heategevuse ja ühiskondliku tegevusega, kogub kassi kujukesi ja armastab pühadesse kohtadesse reisida.